General data:
Class:LT  (Lystecit trepariozom)
Height:33 m
Gallery:Ub  (Wretch / no gallery)
Type:C  (Classic brick)
Gallery:Ub  (Wretch / no gallery)
Detail:4448.0
Bilighorze:CC  (Tacks with half-protection)
Status:S
Country:CZE  (Česká republika)
(p)Region:ULK  (Ústecký)
County:DC  (Děčín)
Municipality:Lipová
Coords:
51°0'26.525"N,14°21'19.512"E
Record history:
12.2.2009
15:48:33
+ 666 - Import pregionu
Map + photo
podstavec
Dmychadlo Specifický přechod podstavce
Detail prasklé obruče Bilighorze s jakýmsi vlajícím kusem hadru na vršku
Poznámky
25.5.2010 23:47:04 starbreaker

Z oficiálních stránek:

Prvopočátky výroby sponek a dalších kovových výrobků jsou datovány od 2. poloviny 19. století, v letech 1948 až 1955 pod n.p. Koh-I-Noor Mikulášovice, od roku 1955 jako jeden z 8 závodů n.p. Mikulášovický kovoprůmysl s ochrannou známkou "Mikov". Podnik byl zprivatizován v roce 1991 po jeho vyčlenění ze státního podniku Mikov.

Conmetron, spol. s r.o. vznikla v roce 2003 a navazuje na více jak 70-letou výrobní tradici největšího českého výrobce těchto kancelářských potřeb:

  • spojovače do kancelářských a průmyslových sešívačů
  • dopisové, aktové a vzorové spony
  • připínáčky niklované a barevné
  • kobercové a čalounické hřeby
  • barevné plastové výrobky (mapové a nástěnkové špendlíky), binder klipy, klipy s pružinou
  • kancelářské sešívače a děrovače
  • jiné výrobky z drátu - vánoční háčky, závěsné háčky ...

Výrobce uplatňuje ve všech oblastech své činnosti certifikovaný systém řízení jakosti podle EN ISO 9001:2000 .

Výrobky firmy se svou kvalitou úspěšně prosazují nejen na domácím trhu, ale i v zemích západní a východní Evropy, Latinské Ameriky, jižní Afriky a Blízkého východu.

V roce 2004 uvedla firma na trh zcela nové, sjednocené balení pro kompletní sortiment kancelářských potřeb, jehož moderní design je velice praktický a vkusný.

S tímto širokým programem zahájila společnost letošní rok účastí na mezinárodním veletrhu kancelářských potřeb „Paperworld 2005“ ve Frankfurtu n. M., poprvé jako aktivní vystavovatel za účelem navázání dalších kontaktů a obchodních vztahů se zahraničními partnery z oboru.

Expozici Conmetron navštívil značný počet potencionálních zájemců o její produkty a zástupci firmy zde rovněž uzavřeli nové dlouhodobé kontrakty na dodávky svých výrobků.

Výsledky z tohoto veletrhu firma hodnotí jako velice úspěšné a již nyní plánuje účast i v příštím roce, avšak již s rozšířenou expozicí.

V roce 2005 uvedla firma na trh další nové výrobky – nové balení spojovačů, dopisové spony balené s magnetickým podavačem, špendlíky, technické připínáčky atd.

V roce 2005 došlo k zásadní změně v systému prodeje průmyslových spojovačů. Naše firma uzavřela smlouvu s firmou Brinkmann Werkzeug spol. s r.o. o výhradní distribuci na území české republiky.