Komínářská debata - vlákno

<< 1 >>
2.9.2021 13:09:55 RayeR
Kdyz sme u tech prestupu a nize se rozviji vselijake filosoficke debaty, tak jak je vlastne definovano, kdy komin prestoupil, pokud je demontovan po castech? Jaka cast musi zbyt, aby se dal este povazovat za komin? Co treba levitujici horni cast objektu 1484? To prestupem minimalne zavani i kdyz asi jeste stale lze pokorit dmychadlo ze strechy...
2.9.2021 16:51:24 Pavel
Jo, to je právě případ hlavně těch plechovek s nosnou konstrukcí, jako též právě 4995. Dmychadlo (i něco málo pod ním) držící na konstruci zachováno, možno bez problémů dokořit. Na stranu druhou pod ním spodek či prostředek absentuje, daný objekt by nemohl ani teoreticky odvádět spaliny...jedná se stále o kořbyhodný objekt?
3.9.2021 01:28:38 Laco
Naplnění výstupu na komín je Stanovami dáno celkem jasně: „Komínář zdolá komín pouze tehdy, dotkne-li se jeho vrcholu.“ Tedy má-li komín vrchol a je-li možné jej pokořit tradičním způsobem (zem-vrchol-zem, a ne třeba z balonu nebo vystřelením z děla), nevidím důvod k znepokojení. Pokud je komín postupně bourán zlým člověkem nebo strojem shora, platí aktuální výška pokořeného komínu, dosahuje-li alespoň 15 metrů.
(Kdybyste si nebyli jisti výsledkem výstupu uskutečněného vystřelením z děla, nechte se vystřelit z děla a čekejte, zda výstup bude schválen či ne.)
Komín hodný pozornosti SČK by měl být výfrkuschopný. To se zdá být absencí střední části komínu zpochybněno. Řešení ovšem není na nás – výfrk se prostě musí víc snažit.
Filosofické debaty tu nevidím a teoretické rozcvičky si už nechte od cesty, anebo přijďte s něčím pořádným, takový věci, co píšete, vyřeší šimpanz s vratiprstem v prdeli.
3.9.2021 07:07:13 PA
Jestli vám to připadá matoucí s přestupem komína: komín se dostane do věčných kořišť, když je zbouranej. Pochopitelně nějakej šťoura může namítat, že když se to ubourává po částech, kam se dostanou ty kusy, který už jsou zbouraný, když ještě nejsou ve věčných kořištích, protože kus objektu pořád stojí u nás. Ale ono je to logický. Komín je za dobu služby obvykle dost upatlanej a taky dozdobenej od holubů, takže aby nepřestupoval špinavej, musí se omýt. Odbouraný části jsou tedy v očistci a na druhou stranu se to vysype, až když je to u nás zlikvidovaný celý. Pochopitelně se to tam vysype v esteticky a hygienicky přijatelnym stavu.

Kdysi dávno jsem někde četl takový zamyšlení o hadech, že když se dva hadi začnou žrát od ocasu, tak se sežerou, ale kam přijde to sežraný? To sice vypadá podobně, ale je to mnohem zapeklitější otázka. Tady fakt nevim, ale zase tohle nás přeci nemusí trápit, na hady nelezeme.
13.9.2021 10:01:43 saon
Myslím že vím, co se s těmi hady stane. Začne se to celý roztáčet. Naneštěstí, i zde to nemůže rotovat do nekonečna. Rychle dochází k úbytku a degradaci hmoty. V neposlední řadě, vlivem tření, prudce vzrůstá teplota. Začnou se vařit. Výsledek je vlastně preclík...
13.9.2021 19:25:02 Beda
Tohle může zachránit snad jenom Hugo.
14.9.2021 00:56:56 Tuxik

Nevznikne z těch vařených hadů Auryn ? :)

14.9.2021 07:56:27 PA
Saone, já ti věřim.
<< 1 >>
Přihlášení
Přihlašovací jméno
Heslo

jak hledat >>Debata je komunikačním prostorem Svazu českých komínářů a příznivců Komínové databáze. Příspěvky jsou veřejně přístupné, přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé. Nad debatou bdí admini KODY. Úmyslné zveřejňování nevhodného obsahu může vyústit v ban (blokaci účtu). Za nevhodný obsah se považují zejména komentáře a snímky objektů (komínů, areálů), které by mohly být ze strany majitele považovány za narušení soukromí nebo majetkového práva a dále samozřejmě obsah odporující dobrému vkusu a mravům. O ne/vhodnosti příspěvku rozhoduje admin na základě svého osobního názoru při maximálním zachování respektu ke svobodě slova.